Kantrimuusika, mille juured on Ida-Tennessees ja Edela-Virginia Apalatšide mäestikus, on juba viimased sada aastat olnud Ameerika muusikamaastikul erilisel kohal. Selle teemad peegeldavad sageli Ameerika kultuuri laiemalt, aga ka usku, armastust ja kurbust.
Kantrimuusika on üsna ainulaadne selles mõttes, et vaatamata oma vanusele on see jätkuvalt populaarne laia kuulajaskonna seas. Ehkki teistel muusikastiilidel, nagu bluus, gospel, jazz ja soul, on oma osa pühendunud kuulajaid, ei ole need jõudnud muusikaedetabelitesse. Loomulikult on kantrimuusika eeliseks Taylor Swifti suur, lojaalne fännibaas ning võib-olla leiab ka bluus ühel päeval võrdväärse staari.
Kantrimuusika suur populaarsus ei väljendu mitte ainult edetabelites ja moekate kauboisaabaste müügitrendis, vaid ka popkultuuris laiemalt. Näiteks on ilmunud mitmeid kantrifilme ja need, kes külastavad kasiinosid veebis, leiavad palju kantri- ja vesterniteemalisi mänguautomaate. Kuid milles peitub selle muusikažanri võlu, mis tõmbab jätkuvalt ligi publikut kogu maailmast? Lisaks kaunile muusikale on selleks laulusõnad, mis keskenduvad peamiselt universaalsetele teemadele, nagu usk, armastus ja kurbus.
Usk - vana kooli kantrimuusika traditsiooniline koostisosa
Kuigi kantril on mitmeid harusid, käsitlevad vähesed muusikastiilid religiooni ja usku nii palju kui traditsiooniline kantrimuusika. Seda sageli süütust, lapselikust perspektiivist. Usu aspekt on selles žanris säilinud alates kantrimuusika algusaegadest, mil sellised artistid nagu Hank Williams olid selle esimesteks kujundajateks. Hiljem on mitmed legendid, näiteks Loretta Lynn, Johnny Cash ja Willie Nelson jätkanud kantri traditsiooniliste elementide säilitamist, arendades seda samal ajal erinevates suundades.
Usku puudutavate ajatute kantrilaulude hulka kuuluvad Hank Williamsi "I Saw the Light", Kris Kristoffersoni "Why Me Lord", The Carter Family "Will the Circle Be Unbroken", Johnny Cashi "The Old Rugged Cross" ja Carrie Underwoodi kuulsaks lauldud traditsiooniline hümn "How Great Thou Art". Hiljuti avaldati Beyonce'i kantriplaat "Cowboy Carter", mis puudutab mõningaid neist teemadest ainulaadsel viisil.
Armastus ja kurbus – kantrimuusika olemus
Kuigi usu üle arutlemine ja "vanade heade päevade“ meenutamine on konkreetses žanris sageli esindatud, on selle kõige olulisemad koostisosad alati olnud armastus ja kurbus. Mõnikord peaaegu paroodilisel tasemel. Suurepäraste kantristiilis armastuslaulude hulka kuuluvad George Jonesi "He Stopped Loving Her Today", Patsy Cline'i "Crazy", Tammy Wynette'i "Stand by Your Man", Willie Nelsoni "Always on My Mind", Conway Twitty ja Loretta Lynni "Louisiana Woman, Mississippi Man" ning muidugi Dolly Partoni "I Will Always Love You", mille hiljem tegi kuulsaks Whitney Houston.
Tasakaalu leidmine elu raskuste, südamepiinade ja valu, uskumuste ja armastuse vahel on maagiline element meeldejäävate kantrilaulude loomisel. See on üks põhjus, miks sellised artistid nagu Taylor Swift ja nüüd ka Beyonce katsetavad konkreetse žanriga kriitikute heakskiidu saatel.