Ingmar Kiviloo on noor muusik, kes mängib erinevaid pille (viiul, klaver, kitarr, trummid, orel) ja kirjutab lugusid. Ta on osalenud edukalt kümnetel konkurssidel, kontsertreisidel ja festivalidel klassikalise instrumentalistina ning osales edukalt 2021 saatesarjas „Eesti otsib Superstaari“.
Ingmaril on olnud muusikaga seotud juba varasest lapsepõlvest alates. 3-aastasena alustas ta õppimist ETV muusikastuudios ning kuueaastaselt alustas Vanalinna Muusikakoolis viiuliõpinguid. Ingmar õppib viiulit lisaks Vanalinna Muusikakoolile ka EMTA Noorteakadeemias. Oreliõpinguid alustas Ingmar 9 aastasena, hiljem lisandus ka klaver. Ingmar mängib ja on õppinud lisaks veel trumme ja kitarri.
Viiuliga on senini olnud Ingmar musikaalselt kõige edukam esindades Eestit rahvusvahelistel konkurssidel ning ka vabariiklikel konkurssidel, kus ta on saavutanud ligi 30 auhinnalist kohta või laureaaditiitlit erinevates vanuseklassides nii soolomängija kui trio liikmena. Viiuliga on Ingmar esinenud paljudes riikides üle maailma, näiteks USAs, Kanadas, Austraalias, Venemaal, Indoneesias ja paljudes Euroopa riikides (UK, Holland, Prantsusmaa, Itaalia, Šveits, Soome, Läti, Kreeka). 2021. aastal osales Ingmar konkursil Tallinna talent nii klassika- kui popmuusika kategoorias ning osutus üheks laureaadiks.
2014. aastal esines Ingmar oma poistebändiga “Rhythm of Adventure” Eesti Laulu finaalis Alexela kontserdimaja laval. Noortebändide konkursilt valiti välja 3 parimat ning poistel oli õnne osutuda üheks väljavalituks.
Ingmar on olnud tegev klassikalise muusika valdkonnas juba aastaid, kuid popmuusika teekond algas hiljuti. Laulmise ja laulukirjutamisega on tegelenud Ingmar vaid alla kahe aasta. Mõte tegeleda soololaulmisega ja mitte ainult koorilauluga olid Ingmari peas mitmeid aastaid enne kui lõpuks 2020. aasta aprillis läks ta õppima soololaulu õpetaja Anna Vinogradova juurde.
Ingmar on muusikaprodutseerimisega tegelenud alla kahe aasta, kuid see on ala mis huvitab teda sama palju kui esinemine. Heliloomingu kirjutamist õppis ta Riho Esko Maimetsa ja Stig Rästa juures. 2021. a. kevadel avaldas Ingmar Youtube’is videodena kaheksast enda kirjutatud ingliskeelsest laulust koosneva albumi.
5.septembril 2021, mõned päevad enne superstaari konkursi algust, kutsuti Ingmar telesaatesse “Hommik Anuga”, kus ta esitas oma bändiga kaks tuntud Queeni lugu mälestamaks Freddie Mercuryt, kelle 75 juubelile hooaja avasaade oli pühendatud. Freddie on üks suurimatest Ingmari iidolitest. Saates andis Ingmar ka intervjuu ning rääkis oma plaanidest ning unistustest.
Pärast superstaarisaadet sai Ingmar kutse minna üle-Eestilisele jõulutuurile koos Koit Toome, Uku Suviste ja Jaagup Tuisuga. Tuuri käigus anti kokku 11 kontserti väga erinevais Eesti paigus, kolm nendest Tallinnas.
Detsembris astus Ingmar üles Jõulutunneli saates lauluga “It´s Beginning to Look A Lot Like Christmas” eestikeelse versiooniga keelpillide kammerkoosseisu saatel. 2021 aastavahetusel astus Ingmar üles TV3 erisaates kaverdades seal samuti Queeni tuntud hitti “Don´t Stop Me Now”, lisades sinna juurde elektriviiulisoolo.
6.märtsil 2022 andis Ingmar välja oma uhiuue singli “Aega on veel”, mis räägib sellest, kuidas elus tuleb alati edasi minna ja kuidas meil on piisavalt aega, et jõuda sinna kuhu me tahame lõppeesmärgina jõuda. Loo kirjutas ja produtseeris ta demona juba augustis teades, et pärast superstaarisaadet tahab ta kohe hakata selle välja andmisega tegelema.
Loo lõplik versioon salvestati Margus Alviste helistuudios Funki Factori Studio ja produktsioonitiimi kuulusid: Margus Alviste (salvestus, mix, master, basskitarr), Rauno Pella (trummid, elektrikitarr), Roland Rand (kaasprodutsent), Siim Aimla (saksofon) ja ka Uku Suviste (bäkkvokaalid). Ingmar ise kaasprodutseeris, kirjutas sõnad, meloodia ning mängis lõplikul salvestusel süntesaatoreid ja ka viiulit.
Loo muusikavideo filmiti Widescreen Studios koos operaatori Alex Tervinskyga. Videost võtsid osa ka Uku Suviste ja Siim Aimla. Lisaks noored muusikud Richard Raun ning Marvin Inno.
Eesti noored Ingmar Kiviloo juhtimisel korraldasid 23.aprillil Saku Suurhallis piire ületava suursündmuse. "Maailm, mis jääb meile" - noorte toetuskontserdil Ukraina laste heaks Eestis esinesid nii praegused kui tulevased tippsolistid koos Eesti parimate kooridega ja orkestriga Kristjan Järvi juhatusel. Kontserti oli võimalik vaadata ETV-st.
1.juunil toimus Kadrioru Kunstimuuseumi valges saalis Ingmar Kiviloo Vanalinna Hariduskolleegiumi muusikaharu lõpukontsert. Kontserdi esimeses osas kuulis Chopini, Bachi, Paganini, Sarasate, Gade, Mendelssohni viiuliteoseid. Klaveril Susanna Liisa Onoper. Teises osas kõlas Ingmar Kiviloo looming nii üksi kui sõprade toetusel.
28.juunil tuli välja uus lugu "Miks alati nii". Ingmar: „Lugu „Miks alati nii“ sai inspiratsiooni inimestest, kes minusse ja minu eesmärkidesse, unistustesse ei usu. Tihti tekib elus vaidlusi selle üle, mis oleks õige ja mida teised arvavad, et sa peaksid tegema. Näen, et sellised tülid on tähtsusetud ja mõttetud, kuna igaüks peaks tegema just seda mida ta ise kõige enam soovib ja minema oma unistuste poole.“
„Lugu sündis klaveril ja meloodia tekkis akordide peale ootamatult kiiresti ja loomulikult. See lugu erineb tohutult palju mu eelmisest loost „Aega on veel“ nii stiililiselt kui ka produktsiooni mõttes. Jätsin seekord loo minimalistlikumaks ja kasutasin vähem elemente. Rohkem panin ka rõhku keelpillidele ja viiulitele, mida mul endal on hea ja lihtne salvestada. Loos on üle kümne tracki ainuüksi viiuleid ja neid kõiki kokku kõlama panna ning harmooniat luua oli äge protsess. Tulevikus kavatsen samuti proovida kirjutada lugusid orkestrikoosseisule ja keelpillidele.“
Lugu salvestati Margus Alviste helistuudios Funki Factori Studio ning loo produtseeris ja kirjutas Ingmar Kiviloo, sisse mängisid Rauno Pella (elektrikitarr), Ingmar Kiviloo (klaver, elektrikitarr, viiulid), Oskar Toomet-Björck (tšello), Marek Mere (kontrabass), Liina Fidelman (flööt). Muusikavideo valmis koos Alice Aleksandridiga ning filmiti koos Free Flow Studio tantsijate Grit Tarvise ja Alexei Zotovichiga. Muusikavideo filmiti Viimsis Black Box Studios. Operaator ja video produtsent on Roman Burkovski.
2. ja 3. juulil toimus Rakvere staadionil Meeste Tantsupidu 4 Venda, mis jutustas seekord loo nelja Eesti soost venna kulgemisest läbi erinevate ajajoonte eestlaste kujunemisloos. Ürituse raames avalikustati 23.juunil Märten Männiste, Ingmar Kiviloo, Andreas Pall, Marten Põldmets esitatava ürituse nimiloo “4 venda” muusikavideo, mille autor Kevin Kohjus. Muusika: Madis Orav/Ago Niglas, sõnad: Aapo Ilves.
Maailma ühe tuntuima muusikakooli, Bostonis asuva Berklee muusikakolledźi vilistlased Tõnu Naissoo, Uku Suviste, Sofia Rubina ja praegu koolis õppiv Triin Metshein osalesid heategevuslikul kontserdil, mille käigus koguti vahendeid andeka eesti muusiku Ingmar Erik Kiviloo Berklee esimese semestri õpingute tasumiseks. Kontsert toimus 25.juulil Philly Joe’s Jazziklubis.
Ingmar Kiviloo lugu "Nii võiks jäädagi" tuli välja 24.augustil. Lugu salvestati Margus Alviste helistuudios Funki Factori Studio ning loo produtseeris ja kirjutas Ingmar Kiviloo, loole mängis stuudios sisse basskitarri Mihkel Mälgand. Muusikavideo valmis koos Hindrek Maasiku ja Alice Aleksandridiga ning filmiti koos Free Flow Studio tantsijatega. Videot filmiti vana Ameerika auto Cadillac Eldoradoga ning ka peolaeval Venus. Ingmar: „Lugu räägib väga otseselt ja lihtsalt öeldes suvest ja sellega kaasnevast vabaduse tundest, kuigi suvekuud on üsna pea lõppemas mõtlesin, et nüüd on viimane võimalik hetk see lugu ka välja anda.“ „Teisalt on ka minu siinse senise elu viimane hetk Eestis, kuna sõidan päev peale loo avaldamist USA-sse Bostonisse Berklee College of Musicusse õppima.“ „Teadsin, et soovin teha sellele loole muusikavideot koos vanema Ameerika autoga kuna olen nende väga suur fänn, tundsin, et tahaksin ka ise videos tantsida ja olen õnnelik, et see ka täpselt nii teoks sai!“
14.jaanuaril 2023 tuli välja Ingmar Kiviloo lugu "Iga lõpp on algus uus", mille esmaesitlus oli hommikul Vikerraadios. Lugu salvestati Margus Alviste helistuudios Funki Factori Studio ning loo produtseeris ja kirjutas Ingmar Kiviloo. Ingmar: „Iga lõpp on algus uus tähistab uue peatüki algust elus ning minu jaoks oli see senise Eestis elatud perioodi lõpp ja uus algus Ameerikas. Minu sõnum on, et elu üle ei tule liialt muretseda ning igas hetke on kõik täpselt nii nagu olema peab.”
"Loo instrumentaal on üdini akustiline, kõlavad vaid keelpillid, klaver, flööt ja trummid. Tunnen, et see lugu ei ole tüüpiline raadiolugu kasvõi selle poolest, et loo sissejuhatus ehk intro kestab omaette juba nelikümmend sekundit, mis tänapäeval on päris ebatavaline. Ise mängisin sisse klaveri ning viiulipartiid ja teiste pillidega tulid appi sõbrad, kes mind sellel teekonnal Eestis on alati toetanud.” Videos näeme oma ateljees New Yorkis elavat kunstnikku Albert Popat loomas maali “Eternal love”. Video montaaži tegi Albert Popa Eestis elav filmirežissöörist poeg Nathan Popa. Muusikavideo filmiti koos Alice Aleksandridiga New Yorgis ning osaliselt ka Bostonis.
28.juunil avaldas Ingmar Kiviloo singli "Hold Me Close", mis salvestati koostöös sõpradest muusikutega Berklee Muusikakolledžis Bostonis. Ingmar: „See lugu on minu jaoks väga eriline, kuna oli esimene, mille ma Ameerikasse kohale jõudes kirjutasin. See on loodud eelmise aasta augusti lõpus värskete emotsioonide pealt. Minu jaoks kirjeldab see lugu tundeid ja mõtteid, mil sa pole kindel kas näed neid inimesi oma elus veel uuesti, kes on siiamaani su elus olnud või millal on viimane kord kedagi oma elus kohata." Muusikavideo filmiti koos režissöör Alice Aleksandridiga Eestis ning visuaalselt üllatab meid videos tiibklaver, mis on paigutatud merre. Videos tegi kaasa tuntud trummar Peeter Jõgioja.
7.juunil avaldas Ingmar Kiviloo oma teise ingliskeelse loo “Far Away From You“. Ingmar: „Antud lugu sündis väga kiiresti ning salvestasin selle ka otsast lõpuni ise.”, “Lugu räägib lühidalt öeldes kaugsuhtest ning selle iludest ja valudest”. Muusikavideo on võrreldes eelmistega palju minimalistlikum ja kasutatud on vaid ühte kaadrit mida kaunistab käsitsi joonistatud animatsioon, mille tegi Kati Jägel-Paal ning joonistas Artur Talpsepp.
31.augustil toimus Kinomajas teist aastat toetuskontsert Ingmar Kiviloo õpingute heaks Ameerikas Berklee Muusikakolledžis. Kontserdil astusid üles Ott Lepland, Birgit Sarrap ja Mart Sander ning kuulda sai muusikat klassikast rokini.
Ingmar Kiviloo ingliskeelne lugu “The Times We Had“ avaldati 22.septembril. Ingmar: „Tunnen, et see lugu on mu senikirjutatutest üks parimaid. See räägib ajast kui sellisest ning kuidas me kunagi ei saa tagasi juba olnud hetki ja mälestusi, kuid need jäävad igaveseks meiega ja meie südametesse. Kuulsin hiljuti üht ütlust, kuna inglise keeles on sõna olevik “present” ehk tõlkes „kingitus“. Seega mõeldes selle peale väärtustame praegust hetke ja anname endast maksimumi, et jõuda oma eesmärkideni.” Salvestatud Berklee salvestusstuudiotes koos Prantsuse päritolu helindaja Theo Laurent-Vitalega. Muusikavideo on filmitud Tallinnas koos Alice Aleksandridiga.
30.oktoobril ilmus Ingmar Kiviloo singel “Shining Star". Ingmar: “Shining Star on kõige ehedam lugu armastusest” “Nooremana vältisin lugude kirjutamist tunnetest, mida ei olnud ise läbi elanud. Nüüdseks on tuuled pöördunud. See lugu sündis üsna kiiresti ja oma instrumentatsiooni poolest on ta minu arvates väga põnev. Kostab nii mandoliin kui ka rikkaliku harmooniaga viiulisektsioon. Refräänis on tunda nagu oleks taustal laulmas koor, kuid tegelikult laulsin kõik need hääled ise sisse. Ülesehituselt on laul väga lihtne, aga enamasti lihtsuses peitubki võlu. Pop-lugude kirjutamise puhul on ju üks peamisi küsimusi selles, kuidas oleks võimalik luua midagi uut ja ägedat kasutades samu akorde ja noote, mille abil on juba kirjutatud sadu ja tuhandeid lugusid“. Ta lisas: "Filmisime muusikavideo koos režissöör Alice Aleksandridiga augustis Kuressaares, et tabada sellist väikelinna mõnusat ning kodusemat atmosfääri."
Eesti Laul 2024 15. poolfinalisti seas oli Ingmar "Dreaming", autor Ingmar Erik Kiviloo. Eesti Laulu poolfinaal toimus 20.jaanuaril Tartus. Esmakordselt kuulis tänavusi võistluslugusid 8.detsembril.
27.veebruaril andis Ingmar Kiviloo välja loo "Goodbye". Ingmar kirjutas: "Selle loo kirjutamine ja teostamine oli pikk ning mitte ka väga kerge protsess. Tundsin tundeid mida pole varem tundnud kaotades lähedase inimese, keda tundsin oma esimesest elupäevast. Kõik need emotsioonid valasin sellesse loosse, et mälestada ja jätta viimast korda hüvasti."
20.aprillil avaldas Ingmar Kiviloo loo "Life's Too Short". Mix/Master: Margus Alviste.
Ingmar Kiviloo tuli 14.juunil välja singliga “Purpose”. “Üks gospelihõnguline lugu Sinu kõrvadele naudinguks taas avaldatud,” kirjutas 20 Ingmar sotsiaalmeedias. Laulu miksis ja masterdas Margus Alviste.
Ingmar Kiviloo avaldas 2.juulil uue folgise eestikeelse loo "Meie Eesti Suvi". Salvestus, mix ja master: Margus Alviste; Muusikavideo: Indrek Kasesalu. “Salvestamisel tulid mulle appi sõbrad: Jordan Laikre löökpillidel, Tiina Adamson taustavokaalidel, Ando Temmo karmoškal, Richard Raun kitarril, Enri Remmelgas tuubal ning Sergei Shegurov kontrabassil”, rääkis Ingmar ja lisas: “Usun, et me kõik leiame palju ühiseid ja armastatud Eesti suvele iseloomulikke asju nagu näiteks: jäätis, maasikad, õunamahl suvilas, sääskede lõpmatu peletamine ning lõkke ümber sõpradega aja veetmine. Need mõtted ja tunded Eesti suvest paningi ma sellesse loosse.”
29.augustil toimus MUBA suures saalis kolmandat korda Ingmari USA õpingute heaks toetuskontsert. "Meistrid, sellid, õpipoisid" kontserdil esinesid Ingmariga koos Eesti tõelised muusikamaastiku meistrid Tõnis Mägi, Rein Rannap, Jassi Zahharov ja Jarek Kasar.
Faktid
Täisnimi: Ingmar Erik Kiviloo
Sündinud 10. märtsil 2004 Tallinnas
Muud huvitavat
https://www.facebook.com/IngmarKiviloo
https://www.instagram.com/ingmarkiviloo/
https://www.youtube.com/c/IngmarKivilooINKU
Foto: Roman Burkovski
Seotud videod
Ingmar Kiviloo - Miks alati nii
Artist: Ingmar Kiviloo
Lugu: Miks alati nii
Aasta: 2022
Režissöör: Alice Aleksandridi